Догляд за обличчям — частина щоденної рутини. Зазвичай ми очищуємо шкіру за допомогою спеціальних гелів, мусів та пінок, тонізуємо за допомогою тоніків та зволожуємо різними кремами. Втім виробники доглядових засобів нерідко пропонують й додаткові продукти на кшталт сироваток. Якщо ви ще не знайомі з ними, вам варто дізнатись про них більше, адже це дійсно неймовірні засоби.

Сироватка для обличчя: що це таке?

Сироватка для обличчя — це висококонцентрований склад, який призначений для швидкого й глибокого проникнення в шкіру. Зазвичай він має легку рідку структуру. Його особливістю є те, що зазвичай у складі присутній високий вміст активних інгредієнтів. Сироватки розробляють для різних потреб шкіри: зволоження, боротьби з акне, освітлення темних плям, зменшення ознак старіння тощо.

Основними складовими є вітаміни, антиоксиданти, пептиди, кислоти, ретинол і т.д. Такі засоби зазвичай наносять на очищену шкіру перед кремом. Розглянемо детальніше основні переваги використання сироваток.

Ефективне зволоження

Використання сироваток для обличчя — чудова ідея, адже зазвичай вони містять у складі потужні зволожуючі компоненти. Тож їх регулярне використання дозволяє ефективно боротись із сухістю, а також сприяє перетворенню тьмяної шкіри у здорову та сяючу. Зазвичай такі продукти містять у складі гіалуронову кислоту, яка протидіє зневодненню дерми, а також допомагає зменшувати зморшки та тонкі лінії. Вона забезпечує антиоксидантний захист.

Використання зволожуючих сироваток спрямоване на покращення текстури шкіри. Ефективне зволоження забезпечує процес регенерації клітин епідермісу. Також воно ефективно впливає на зменшення подразнень, тим самим покращуючи загальний стан шкіри.

Омолодження шкіри

Дія сироваток для омолодження шкіри спрямована на покращення еластичності, текстури та загального стану шкіри. Наприклад, сироватка Актив Серум iS Clinical Active Serum є справжнім бестселером, адже вона інтенсивно живить та зволожує, зміцнює ліпідний бар’єр та сприяє вирівнюванню статичних зморшок та мімічних заломів шляхом прискореного синтезу колагену.

Загалом до складу сироваток з таким складом можуть входити різноманітні компоненти. Наприклад, пептиди сприяють збереженню еластину та колагену, завдяки чому зменшуються зморшки та покращується пружність. Ретинол зменшує прояви ознак старіння та покращує пружність. Вітамін С є антиоксидантом, який сприяє синтезу колагену, а також покращує колір дерми. Гіалуронова кислота забезпечує інтенсивне зволоження та протидіє втраті вологи з найглибших шарів нашої шкіри.

Боротьба з акне

Сироватки проти акне зазвичай містять активні інгредієнти, які зменшують запалення, очищують пори та покращують стан шкіри. Серед складових таких засобів є цинк, який має антисептичні властивості, що допомагає зменшувати запалення. Також у складі таких продуктів може бути присутній ніацинамід, який зменшує червоні плями від акне та регулює вироблення себуму. Ретинол сприяє оновленню клітин шкіри, зменшує утворення комедонів, а також акне.

У складі сироваток можна знайти й кислоти. Наприклад, гліколева сприяє ексфоліації та видаленню забруднення. Саліцилова кислота ефективно видаляє відмерлі клітини шкіри, очищує пори та зменшує запалення. Азелаїнова кислота має протизапальні властивості та показує ефективні результати при лікуванні акне.

Боротьба з пігментними плямами

Нерідко виробники випускають спеціальні сироватки проти пігментних плям. Вони спрямовані на зменшення видимості подібних недоліків, вирівнювання тону шкіри та загальне покращення її вигляду.

Зазвичай такі продукти містять гідрохінон — цей інгредієнт зменшує вироблення меланіну та сприяє вирівнюванню тону шкіри. Втім використовувати його слід максимально обережно і лише за рекомендацією фахівця. Крім того, для зменшення пігментації сироватки можуть містити й інші інгредієнти: вітамін С, ніацинамід, різні кислоти, а також екстракти рослин.

Здійснювати вибір сироватки варто згідно з індивідуальними потребами шкіри. Перед повноцінним використанням обов’язково протестуйте невелику кількість засобу на зап’ясті. Якщо ви помітите алергічну реакцію, не треба використовувати даний продукт.