Наша шкіра є достатньо складним органом, з яким виникає чимало проблем. У підлітковому віці це найчастіше акне та запалення. У дорослому — втрата еластичності та поява тонких ліній та зморшок. Втім на кожну проблему є своє вирішення. Наприклад, для боротьби з втратою еластичності нерідко використовується ретинол — потужний інгредієнт, який є формою вітаміну А. Він має чимало переваг та є дійсно ефективним помічником для нашої шкіри. Варто дізнатись про нього більше.

Особливості ретинолу

Ретинол — це місцева форма жиророзчинного вітаміну А. Він має чимало переваг для шкіри. Наприклад, він прискорює обмін її клітин, тим самим сприяючи відлущуванню. Крім того, він активно протидіє проблемі акне, а також появі вікових змін. Загалом ретинол є безрецептурним засобом, тож він не має жодних обмежень у використанні.

Його основними функціями є:

  • покращення клітинного обміну — ретинол пришвидшує обмін клітин, завдяки чому відмерлі клітини видаляються швидше, натомість з’являються нові. Таким чином покращується текстура шкіри та її колір;
  • зменшення тонких ліній та зморшок — ретинол стимулює вироблення еластину та колагену. Саме ці білки відповідають за пружність та міцність шкіри, тому їх синтез зменшує видимість перших ознак старіння шкіри;
  • лікування акне — ретинол сприяє видаленню забруднень з пор. Інгредієнт має протизапальні властивості. Важливо й те, що він зменшує вироблення себуму;
  • зменшення розширених пор — ретинол сприяє вирівнюванню текстури шкіри, в тому числі й протидіючи розширеним порам;
  • забезпечення рівномірного тону шкіри — ретинол вирівнює тон шкіри та зменшує пігментацію.

Важливою перевагою ретинолу є протидія слідам від прищів. Вони нерідко залишаються на поверхні шкіри, а в деяких випадках можуть триматися до 12 місяців. Завдяки відлущувальній дії засоби з ретинолом вирівнюють текстуру шкіри. Ретинол є антикомедогенним, тож дійсно не шкодить, а допомагає нашій дермі. Варто враховувати, що подібні засоби на додачу мають й антиоксидантну дію, завдяки чому вони ефективно протидіють окисному стресу, а також старінню та фотостарінню.

Як правильно наносити ретинол?

Ретинол — це потужний косметичний активний інгредієнт. Для того, щоб він діяв належним чином, рекомендується дотримуватись правил щодо його застосування. В першу чергу слід розібратись з формою. Ретинол може бути представлений у різних продуктах, втім найчастіше мова йде про креми та сироватки. Обидва варіанти мають однакову ефективність. Сироватки легші, тож вони краще та швидше вбираються у всі шари. Варто враховувати й свій тип шкіри. Для жирної та комбінованої краще за все обирати сироватки (наприклад, концентрований серум з ретинолом Instytutum Pro-Grade Anti-Aging X-Strength Retinol Serum), а для сухого типу краще підійде насичена текстура крему з ретинолом.

Якщо ви раніше ніколи не користувалися ретинолом, слід вводити його до своєї б’юті-рутини поступово. Не забувайте, що такий інгредієнт спочатку може викликати легке подразнення: особливо якщо одразу починати з високих концентрацій. Загалом, знайомлячись з подібними засобами вперше, зверніть увагу на ті продукти, що містять 0,1-0,3% ретинолу. Починати слід із зовсім маленької кількості (буквально з горошину), а потім вже поступово збільшувати нанесену кількість задля того, щоб шкіра адаптувалася. Рекомендується розпочати знайомство з ретинолом з періодичністю один раз на три дні, поступово переходячи до щоденного використання.

Варто наносити крем з ретинолом на ніч. Щоб запобігти подразненню, рекомендується використовувати також зволожуючі креми. Найкращий час для засобів з ретинолом — осінь та зима. Навесні та влітку їх також можна використовувати, втім не слід забувати про заходи безпеки. Оскільки ретинол збільшує чутливість шкіри до сонця, дуже важливо використовувати спеціальні сонцезахисні засоби з SPF +50. Вони допомагають запобігти пошкодженню шкіри та протидіють руйнівній дії сонячних променів.

Найпоширеніші питання про ретинол

Ретинол має чимало переваг. Втім використання засобу завжди викликає чимало питань, особливо у людей, які вперше дізнаються про його переваги. Пропонуємо ознайомитись з найпопулярнішими з них.

Чи можна використовувати засоби з ретинолом під час вагітності та в період лактації?

Попри те, що подібні продукти наносять місцево, рекомендується утриматись від їх використання в зазначені періоди. Ігнорування цього правила може негативно вплинути на розвиток плоду та здоров’я малюка.

Як довго триває адаптація шкіри?

Зазвичай це питання є індивідуальним. Втім в середньому процес може займати від кількох тижнів до місяця.

Чи можна використовувати ретинол разом з вітаміном С?

Ретинол та вітамін С — потужна пара для щоденного догляду за шкірою. Таке поєднання зменшує нерівність тону шкіри, темні плями, а також пом’якшує сліди після акне. Важливою перевагою вітаміну С є ефективна боротьба з фотопошкодженнями та зміною кольору.

Чи можна поєднувати ретинол та гіалуронову кислоту?

Таке поєднання також допускається. Гіалуронова кислота дозволяє врівноважити потенційний підсушуючий ефект ретинолу, а також сприяє мінімізації подразнення.

Чи можна використовувати ретинол в області навколо очей?

Так, це цілком допустимо. Втім варто обирати ті спеціалізовані засоби, які мають низьку концентрацію активного інгредієнта.

Ретинол підходить для всіх типів шкіри?

Так, він підходить для всіх типів шкіри. Втім варто бути максимально обережними людям, які мають чутливу дерму. Рекомендується поступово вводити засоби з ретинолом, не забуваючи про попередній тест на чутливість.