Тонік для обличчя в першу чергу призначений для тонізації шкіри. А ще він забезпечує додаткове зволоження та суттєво зменшує видимість пор. Такий засіб рекомендується використовувати щодня після якісного очищення перед нанесенням сироваток та кремів. Пропонуємо дізнатись більше про важливі переваги спеціальних тоніків.

Особливості тоніка для обличчя

Це спеціальна формула, призначена для використання між очищенням шкіри обличчя та іншими етапами догляду. Вона готує шкіру до нанесення різних продуктів. Якщо традиційні формули тоніків переважно використовували для видалення надлишку жиру, то сучасні продукти можуть мати й інші функції. В першу чергу — завдяки включенню до складу заспокійливих, освітлюючих та антивікових інгредієнтів. Серед основних переваг тоніка для обличчя:

  • збалансування pH шкіри після очищення — засіб відновлює баланс, який порушується внаслідок використання різноманітних засобів для очищення;
  • видалення забруднень — залишків жиру, слідів бруду, бактерій та макіяжу, які залишаються навіть після використання спеціалізованих продуктів для очищення шкіри;
  • зменшення пор — така можливість є у деяких засобів зі спеціально доповненим складом;
  • заспокоєння шкіри — наявність у складі алое або екстрактів трав зменшує подразнення та почервоніння шкірного покрову;
  • підготовка до подальших засобів догляду — використання спеціалізованого засобу поліпшує ефективність дії сироваток та кремів шляхом поглибленого зволоження та живлення.

Яких інгредієнтів варто уникати у складі тоніків?

Загалом рекомендується обирати натуральні продукти, які не будуть подразнювати шкіру та викликати небажані ускладнення існуючих проблем. Варто уникати таких інгредієнтів:

  • спирт — зазвичай ця складова призводить до сухості шкіри, а також може викликати запалення та подразнення;
  • ароматизатори та штучні барвники — вони провокують алергічну реакцію та стають причиною виникнення подразнення;
  • парабени — є факторами виникнення алергії у великої кількості людей;
  • сульфати — призводять до підвищеної сухості шкіри;
  • нафтопохідні сполуки — зазвичай потенційно шкідливі для шкіри

Саме тому важливо ретельно перевіряти склад засобу перед його купівлею. Буде чудово, якщо тонізуючий продукт міститиме зелений чай, гіалуронову кислоту, алое, олію рожевої води тощо. Такі складові забезпечують м’який догляд за шкірою та достатній рівень її зволоження.

Як обрати засіб для тонізування шкіри відповідно до її потреб?

Обираючи тонік для шкіри, варто обов’язково враховувати її тип. Ігнорування цього правила може призвести до зменшення ефективності засобу. Для жирної шкіри варто використовувати засіб, який зменшує виділення себуму та контролює блиск. У пригоді може стати очищуючий тонер для проблемної шкіри HydroPeptide Clarifying Toner, який знижу ріст бактерій, що викликають акне, а також контролює виділення себуму й ефективно лікує запалення.

Оскільки суха шкіра зазвичай є чутливою, то для неї рекомендується обирати максимально м’які засоби, які сприяють якісній гідратації. Для нормального типу шкіри підійдуть будь-які продукти, що спрямовані на звуження пор та контролювання жирності.

Як використовувати тонік у щоденному догляді за шкірою?

Щоб засіб був дійсно максимально ефективним, рекомендується чітко дотримуватись всіх етапів догляду. Найпершим з них є якісне очищення, яке дозволяє видалити макіяж та інші забруднення зі шкіри. Після цього треба застосувати тонік. Його можна нанести як на ватний диск, так і безпосередньо на саму шкіру, рівномірно розподіляючи засіб по всьому обличчю. Існують засоби як у вигляді спрею або спеціальних подушечок, які просочені спеціальною рідиною. Зазвичай ефективність таких тоніків є приблизно однаковою, тож при виборі варто керуватися власними потребами та вподобанням. Обов’язково треба дати час на ретельне вбирання продукту у найглибші шари шкіри.

Тільки після тонізації допускається нанесення доглядових засобів: спеціальних сироваток та кремів, які спрямовані на розв'язання певних проблем (наприклад, боротьбу з акне або сухістю). Рекомендується дотримуватись такої схеми нанесення продуктів двічі на день.