Кожен з нас знає, наскільки важливо правильно доглядати за шкірою. Але в пошуках ідеального засобу ми нерідко стикаємось з різноманітними міфами. Деякі з них можуть бути невинними, інші ж, навпаки, можуть зашкодити вашому здоров’ю. Пропонуємо підвищити обізнаність про правильний догляд та позбутися помилкових переконань.
Міф № 1. Зубна паста — ідеальний засіб проти прищів
Більшість зубних паст дійсно містять у складі підсушуючі інгредієнти на кшталт спирту або ментолу. Втім при їх нанесенні на шкіру доволі часто виникають такі проблеми, як пересушування та подразнення. Саме тому не варто дотримуватись подібних рекомендацій. Натомість найкращим засобом проти прищів вважається саліцилова кислота — ефективний та безпечний продукт. Вона не лише підсушує прищі, але і якісно очищає пори.
Міф № 2. Натуральні косметичні продукти завжди кращі
Натуральна косметика — це, звісно, чудово, але найкращий продукт для кожної конкретної людини залежить виключно від її типу шкіри та конкретних уподобань. Саме тому краще за все звернутися до професійного дерматолога, який порадить оптимальний засіб для догляду за шкірою.
Міф № 3. Немає жодної різниці між денними та нічними засобами
Насправді використання окремих засобів для денного та нічного догляду є дуже важливим. Зазвичай денні засоби сприяють захисту шкіри від різноманітного впливу зовнішніх факторів на кшталт ультрафіолетового випромінювання, забруднення повітря тощо. Крім того, такі продукти можуть містити компоненти, які сприяють контролю вироблення себуму та забезпечують матовість шкіри.
Нічні засоби відповідають за відновлення шкіри, оскільки саме в цей здійснюються процеси регенерації. Вечірній догляд зазвичай зосереджений на зволоженні та живленні, адже в цей час шкіра активно вбирає корисні компоненти. Ввечері допускається нанесення олій та продуктів з щільною текстурою.
Втім є й універсальні засоби, які підходять для денного та нічного догляду. Завжди уважно ознайомлюйтесь з рекомендаціями виробника.
Міф № 4. Активне відлущення покращує стан шкіри
Пілінг дійсно корисний для нашої шкіри. Втім проводити ексфоліацію варто не частіше двох разів на тиждень, дотримуючись всіх правил. Надмірне відлущення може чинити шкоду вашій шкіри та викликати ряд проблем (наприклад, спричинити сухість або призвести до пошкодження захисного бар’єру). Загалом якісна ексфоліація дозволяє видалити відмерлі клітини шкіри, поліпшити текстуру та зменшити пори. З цією задачею добре впорається очищуючий гель-скраб iS Clinical Cleansing Complex Polish.
Міф № 5. Часте вмивання обличчя сприяє чистоті шкіри
Очищення обличчя — дійсно важлива задача. Втім дуже важливо пам’ятати про те, що надмірна кількість вмивання є причиною сухості та подразнення. Варто зосередитись на дворазовому очищенні із залученням спеціального засобу, до складу якого не входять барвники та амортизатори.
Міф № 6. Гаряча вода сприяє відкриттю пор
Насправді вода будь-якої температури сприяє відкриттю пор. А от використання гарячої води може стати причиною набряку дерми. Річ у тім, що вона провокує видалення природного жиру зі шкіри, що призводить до її висушування та подразнення.
Міф № 7. Використання одного і того ж інгредієнта з часом призводить до втрати ефективності
Насправді немає жодних доказів, що тривале використання активного інгредієнта (наприклад, пептидів) з часом призводить до того, що шкіра просто перестає його сприймати. Саме тому, якщо вам подобається ефективність якого-небудь засобу, не варто зупиняти його використання.
Міф № 8. Відчуття печіння — найкраща ознака ефективності продукту
Насправді цієї думки дотримується чимало людей. Варто розуміти, що легке поколювання після нанесення деяких продуктів — це цілком нормальне явище. Втім відчуття печіння та роздратування — ні. Такі ознаки можуть свідчити про алергічну реакцію на певні інгредієнти.
Міф № 9. Цілком достатньо нанести сонцезахисний засіб один раз на день
Для захисту від ультрафіолетових променів рекомендується наносити спеціальний сонцезахисний крем з високим SPF. Втім чимало людей помилково вважають, що разове нанесення такого продукту забезпечує 100% захист на весь день. Насправді засіб з часом тьмяніє під впливом погоди, типу шкіри та рівня активності. Саме тому необхідно час від часу оновлювати його протягом дня.