Б’юті рутина кожної людини зазвичай складається з трьох основних складових: очищення, тонізації та зволоження. Втім декілька разів на тиждень додатково косметологи та дерматологи пропонують вживати й інших заходів: наприклад, використовувати спеціальні маски. Сьогодні ми хочемо розказати більше про них, познайомивши вас з перевагами та особливостями їх використання.
Особливості масок для обличчя
Маски для обличчя дозволяють розв’язати чимало проблем зі шкірою. Вони є обов’язковою частиною догляду за собою. До їх основних переваг належать:
- глибоке очищення — спеціальні продукти дозволяють більш ефективно видаляти забруднення, зайвий себум та інші забруднення з пор;
- зволоження — завдяки використанню спеціальних інгредієнтів, маски покращують зберігання вологи у шкірі, забезпечуючи її м’якість та повноцінну гідратацію;
- зменшення запалень — маски з антиоксидантами та протизапальними компонентами протидіють виникненню запалень та зменшують їх інтенсивність;
- вирівнювання тону шкіри — продукти зменшують пігментацію та покращують текстуру;
- збільшення еластичності — подібні засоби зазвичай містять компоненти, які сприяють покращенню пружності та еластичності;
- боротьба з віковими змінами — сприяють розгладженню тонких ліній та зморшок;
- стимулювання кровообігу — завдяки такій особливості подібні продукти сприяють кращому постачанню поживних речовин, а також кисню до клітин.
Різновиди косметичних масок
Існує чимало різновидів масок для догляду за шкірою. Одним з найпопулярніших варіантів є тканинні, які насичені різноманітними корисними інгредієнтами: антиоксидантами, вітамінами та рослинними екстрактами. Такі засоби виготовляють з нетканого матеріалу, який добре просочений есенцією. Зазвичай маска є копією обличчя, в якій передбачені вирізи для рота, носа та очей. Ці продукти підходять для всіх типів шкіри та можуть виконувати різні задачі: очищувати, зволожувати, підтягувати тощо.
Щоб очистити пори та зменшити кількість висипань, зазвичай використовують грязьові або глиняні маски. Вони сприяють зменшенню запалень та протидіють блокуванню пор себумом, потом та брудом.
Принцип гідрогелевих масок для обличчя схожий на тканинні продукти, втім вони є більш ефективними. Гідрогель — це матеріал, перевагою якого є здатність тримати до 99% рідини. Саме тому вироби з нього добре прилягають до шкіри, а також забезпечують кращу віддачу корисних компонентів, з повноцінним зволоженням і живленням.
Кремові маски — одне з класичних рішень. Вони мають кремоподібну консистенцію, забезпечуючи рівномірне розподілення по шкірі. Зазвичай кремові маски сприяють інтенсивній гідратації, живленню, підтримці бар’єрної функції тощо. Чудовий приклад — маска для інтенсивного зволоження iS CLINIСAL Hydra-Intensive Cooling Masque.
Як обрати маску для шкіри?
Щоб косметичні маски мали максимальну ефективність, варто правильно підібрати засіб залежно від типу шкіри. Власницям зневодненої шкіри рекомендується обирати інтенсивно зволожуючі засоби. Вони дозволяють відновити рівень гідратації. Також подібні продукти можна порадити й власницям сухої шкіри.
Якщо у вас жирний тип шкіри або комбінований, то вам можна порадити очищуючі маски. Вони сприяють зменшенню запалень, очищують пори та покращують текстуру шкіри. Звичайно ж, зайвими не будуть й зволожуючі продукти.
Всім типам шкіри підходять антиоксидантні маски. Вони покращують стан шкіри, забезпечують її захист від вільних радикалів, зменшують запалення та запобігають попередньому старінню.
Як правильно використовувати маски?
Для початку варто якісно очистити шкіру. Якщо ви робите маску ввечері, не забудьте видалити залишки макіяжу за допомогою спеціальних засобів (молочка для демакіяжу, гідрофільної олії, міцелярної води тощо). Після цього треба ретельно очистити шкіру, використовуючи спеціальні засоби для вмивання.
Перед використанням маски обов’язково ознайомтесь з інструкцією до неї: більшість засобів є універсальними, втім деякі призначені лише для ранкового або, навпаки, вечірнього використання.
Саму маску варто нанести на чисту шкіру, максимально рівномірно розподіливши її по всьому обличчю. Не слід забувати про область шиї та декольте. Залишити засіб треба на 5-15 хвилин (залежно від рекомендацій виробника). Найкраще в цей час просто відпочити, щоб дати можливість поживним речовинам проникнути в шари шкіри глибше. Для видалення маски рекомендується використовувати звичайну теплу воду. Після цього слід нанести на обличчя тонізуючий та зволожучий засоби.