Вечір — чудовий період не лише для відпочинку, але й для виконання етапів б’юті-рутини. У цей час ви можете розслабитись, відпочити від щоденних клопотів та подбати про свою красу та здоров’я. Приділіть вечірньому догляду трохи часу, і ви незабаром побачите чудові результати. Правильно вибудована б’юті рутина дозволяє зберегти здоров’я шкіри, уповільнити процес старіння та ефективно боротися з наслідками щоденного впливу стресових факторів навколишнього середовища.
Якісне очищення шкіри
Цей етап є одним з найголовніших. Він передбачає видалення залишків макіяжу та вмивання обличчя. Для демакіяжу бажано використовувати спеціальні засоби. Ідеально підійде гідрофільна олія, міцелярна вода або спеціальне молочко для демакіяжу. Не забувайте, що подібні засоби потребують додаткового змивання. В жодному разі не можна ігнорувати етап видалення залишків мейкапу, адже це може призвести до серйозних наслідків та погіршення стану шкіри.
Не менш важливо якісно очистити шкіру. Треба обрати засіб відповідно до типу шкіри. Його необхідно добре спінити та розподілити по всій шкірі м’якими масажними рухами. Очищувальний засіб дозволить видалити всі забруднення, які виникли протягом дня: зокрема, залишки макіяжу, різних косметичних засобів та бруду. Чудово впорається із задачею гель для вмивання iS Clinical Cleansing Complex. Окрім прямої задачі (очищення), він додатково знімає запалення, а також дарує приємне відчуття свіжості.
Тонізація
Використання тоніків дозволяє відновити рівень pH шкіри після вмивання та рівень зволоженості. Цей етап важливий для всіх типів шкіри. Крім того, тонік містить інгредієнти, які зменшують розмір пор та їх видимість. Завдяки цьому шкіра стає більш гладкою та рівною. Етап тонізації корисний й тим, що допомагає видалити залишки засобів для вмивання, які залишаються на шкірі. Чимало тоніків містять зволожуючі інгредієнти, які готують шкіру до подальших етапів догляду.
Використання сироватки
Сироватка — це концентрований продукт для догляду за шкірою, який містить високі концентрації активних інгредієнтів. У вечірньому догляді варто використовувати засоби, які сприяють відновленню шкіри та вирішенню її нагальних потреб. Залежно від вашого типу шкіри можна порекомендувати сироватку з:
- ретинолом — продукт сприяє регенерації шкіри, покращує її текстуру та зменшує зморшки. Краще за все використовувати засіб на ніч, оскільки він робить шкіру більш чутливою до сонця;
- вітаміном С — антиоксидантний засіб, який стимулює вироблення колагену, а також покращує загальний тон шкіри;
- гіалуроновою кислотою — засіб сприяє збереженню вологи та гідратації всіх шарів шкіри;
- альфа та бета-гідрокислотами — сприяє видаленню відмерлих клітин шкіри, покращенню текстури шкіри та стабілізації роботи сальних залоз;
- ніацинамідом — засіб покращує текстуру шкіри, зменшує появу розширених пор, сприяє регуляції вироблення себуму, а також зменшує почервоніння;
- пептидами — стимулює вироблення колагену та еластину, а також сприяє зміцненню шкіри.
Наносити сироватку рекомендується на очищену тонізовану шкіру. Обов’язково варто дати час для повного її вбирання у шари шкіри.
Зволожуючий крем
Кінцевим етапом б’юті-рутини може стати нанесення зволожуючого крему. Він фіксує сироватку та забезпечує гідратацію шкіри. Обирати засіб варто згідно з нагальними потребами. Для сухого та комбінованого типу шкіри рекомендується використовувати більш густі зволожувальні засоби, які у своєму складі містять різноманітні рослинні олії та кераміди. Натомість для жирної та проблемної шкіри рекомендується обирати максимально легкі зволожуючі засоби на водній основі.
Додаткові етапи догляду
Декілька разів на тиждень рекомендується включати й додаткові етапи догляду за шкірою. Вони можуть відрізнятися залежно від потреб вашої шкіри та особистих цілей. Найпопулярнішими вважаються ексфоліація та нанесення маски для обличчя.
Ексфоліація передбачає видалення відмерлих клітин шкіри шляхом використання маленьких абразивних часток або спеціальних кислот. Така процедура покращує текстуру шкіри та сприяє обновленню клітин. Проводити ексфоліацію рекомендується не частіше двох разів на тиждень.
Ще один додатковий етап догляду — це нанесення маски для обличчя. Залежно від складу вона може зволожувати або живити шкіру. Існують і антибактеріальні засоби. Рекомендується обирати продукти, які відповідають вашому типу шкіри.