Весна — пора оновлення. І це стосується не лише природи, але й нашої шкіри. Протягом зимового періоду на неї постійно впливають холодна вітряна погода та надмірна сухість повітря у приміщенні від центрального опалення. Саме навесні найкраще подбати про її стан, не забуваючи про процедуру відлущування, яка дозволяє видалити омертвілі клітини та зробити шкірний покрив яскравим та гладким. Пілінг цілком можна провести вдома, використовуючи якісні косметичні засоби. Пропонуємо дізнатись більше про ексфоліацію шкіри навесні.
Чому це так важливо?
Саме весною найкраще переглянути свої звичайні ритуали догляду за шкірою та ввести до них зміни. Надзвичайно важливо включити до їх складу ексфоліацію, адже ця процедура дозволяє:
- видалити відмерлі шари шкіри — взимку наш шкірний покрив є найбільш схильним до висихання та утворення відмерлих клітин на поверхні. За допомогою відлущування можна позбутися їх та зробити шкірою більш гладкою, а також надати їй свіжого вигляду;
- стимулювати процеси обміну — ексфоліація сприяє природним процесам відновлення шкіри, збільшуючи швидкість обміну клітин та покращуючи текстуру;
- підготуватися до літа — якісне відлущування шкіри сприяє підготовці до літньої спеки, забезпечуючи краще проникнення зволожуючих засобів та інших продуктів догляду;
- боротися з недоліками шкіри — регулярна ексфоліація зменшує видимість висипів, пігментації та інших недоліків, покращуючи загальний стан шкірного покрову.
Якісне відлущування шкіри освітлює та вирівнює тон. Річ у тім, що відмерлі клітини роблять поверхню нерівною та тьмяною. Тож їх видалення за допомогою ексфоліантів забезпечує гладкість та сяючий колір обличчя.
Різновиди ексфоліантів для відлущування шкіри
У продажу можна зустріти чимало варіантів продуктів, дія яких спрямована на відлущування шкіри: скраби, пілінги, ензимні пудри тощо. Ексфоліанти містить також очищающий гель з відлущуючою дією від Zein Obagi.
Існує два основних типи ексфоліантів, які зазвичай використовують в складі таких засобів. Перші — фізичні, які мають вигляд дрібних абразивних частинок. Вони мають механічний вплив на шкіру, видаляючи відмерлі клітини та забруднення. Такі ексфоліанти підходять тим, хто має нормальну або комбіновану шкіру, яка не схильна до почервоніння або подразнень. Серед переваг процедури варто відзначити глибоке очищення, поліпшення текстури шкіри, стимуляцію мікроциркуляції крові.
Друга група — це хімічні ексфоліанти. До їх складу входять фруктові кислоти (АНА), бета-гідрокислоти (ВНА), ензими та інші активні компоненти, дія яких спрямована на стимулювання процесу відновлення. Такий пілінг чудово підходить для всіх типів шкіри, в тому числі проблемної та чутливої. Хімічна ексфоліація дозволяє позбутися проблеми забитих або розширених пор, пігментації, акне тощо. Вона забезпечує м’яке відлущування, стимуляцію клітинного відновлення, а також ефективну боротьбу із проблемами шкіри.
Як правильно відлущувати шкіру навесні?
Правильна сезонна ексфоліація шкіри — важлива складова турботи про себе. В першу чергу слід обрати правильний продукт, який відповідає вашим потребам та типу шкіри. Це можуть бути різні скраби та пілінги. Зверніть увагу, що найуніверсальнішими вважаються хімічні ексфоліанти.
Проводити ексфоліацію шкіри варто не щодня, а один-два рази на тиждень. Важливо не порушувати цього правила, адже це може призвести до протилежного ефекту. Загалом для жирної та комбінованої шкіри рекомендована ексфоліація двічі на тиждень, для всіх інших — один раз.
Перед нанесенням ексфоліанта необхідно спочатку очистити поверхню від забруднень, залишків макіяжу та надмірного виділення себумy. Обов’язково використовуйте гель або пінку для вмивання. Далі необхідно нанести безпосередньо сам ексфоліант на шкіру круговими рухами (не забувайте оминати область навколо очей). Особливу увагу слід приділити проблемним ділянкам. Обов’язково уважно ознайомтесь з рекомендаціями виробника: деякі засоби необхідно змивати через 2-3 хвилини після нанесення, інші — за 15 хвилин. Варто дотримуватись вказівок та інструкцій, наведених на пакуванні продукту.
Після проведення процедури ексфоліації необхідно обов’язково зволожити шкіру для того, щоб відновити її м’якість та здоровий вигляд. Звичайно ж, не слід забувати про нанесення засобів з SPF-фільтрами, адже вони дозволяють захистити шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів. Ігнорування цього правила може призвести до серйозних наслідків. Цих простих дій достатньо, щоб забезпечити ефективний результат.